Her sektörde nakliye konusu maliyet konusuna girmektedir. Evde, iş yerinde ve diğer bütün alanlarda nakliye en önemli ihtiyaçlardan biridir. Eşyaların veya üretilen ürünlerin adres değişikliği kaçınılmazdır. Özellikle ticarette nakliye ürünün fiyatını belirleyen konuların başında gelir. Nakliye hizmetinin mahiyeti nedir? Hangi konuları kapsar?

Evden Eve Nakliyat Neleri Kapsar?

Ev taşıma hizmeti nakliye hizmetinin en yoğun olan bölümüdür. Bu hizmette ev eşyası statüsünde olan bütün eşyalar taşınabilir. Eşyanın yüklenebilmesi ve yük aracı ile taşınabilmesi önemlidir. Yüklenemeyen veya yük aracı ile taşınamayan bütün ev eşyaları kapsam dışıdır.

Nakliye Hizmetinin Genel Özellikleri

Bu sektörde kamyonet, kamyon ve tır yük araçları en çok kullanılan araçlardan biridir. Bu araçlar yükün özelliğine uygun şekilde eksper elemanlar tarafından belirlenir ve nakliye işlemi gerçekleştirilir. Nakliye hizmetinde profesyonel işçilik önemlidir. Ayrıca araç filosunun modern olması da hizmetin kalitesini doğrudan etkiler. Nakliye hizmetinde;

 • Parça eşya taşıma,
 • Evden eve nakliyat,
 • Ofis taşıma,
 • Mobilya demonte ve montaj,
 • Fabrika taşımacılığı,
 • Fuar taşımacılığı,
 • Eşya Depolama hizmeti sunulmaktadır.

Nakliye hizmetinde firmalar eşyanın özelliğine uygun paketleme, yükleme ve taşıma seçenekleri sunuyor.

Nakliye Firmaları Hangi Eşyaları Taşıyor?

Kamyonla veya tır ile taşıma işlemi gerçekleştiren nakliye firmaları kara yük araçları ile taşıma işlemi yapıyor. Filo özelliği bakımından yeni nesil araç modelleri bu hizmetin devamlılığını sağlıyor. Nakliye hizmetinde;

 • Mobilya, dolap, kitaplık, halı, koltuk, kanepe ve mutfak eşyaları evden eve kategorisinde taşınıyor.
 • Ofis taşımada ise ofis eşyaları taşınıyor.
 • Fabrika veya imalathane taşımada özel makineler için özel taşıma yöntemi uygulanıyor.
 • Fuar taşımada ise fuarda teşhir edilecek olan fuar eşyaları taşınıyor.
 • Genel anlamda eşyanın özelliğine uygun paketleme, taşıma ve teslimat seçenekleri uygulanıyor.

Nakliye hizmetinde yük araçları ile taşınabilecek bütün eşyalar taşınabilmektedir. Yüklemede asansörlü araç, forklift ve benzeri yardımcı araçlar da kullanılıyor.

Nakliye Hizmetine Dahil Olmayan İşler?

Kamyon, tır veya kamyonet gibi yük araçları ile taşınabilen bütün eşyalar nakliye hizmetinin kapsamı alanına girmektedir. Bu araçlarla taşınamayacak kadar büyük olan veya ağır olan makineler ve araçlar nakliye hizmetinin kapsamı alanı dışındadır.

Tehlikeli maddeler, yanıcı ve parlayıcı maddeler özel araçlarla taşınır. Nakliye firmaları bu tip yükleri taşımaz. Tehlikeli maddeler için tasarlanmış ve resmi izin almış araçlar taşıma işlemini gerçekleştirir. Nakliye sektörü, uluslar arası ve yurt içi olmak üzere iki grupta değerlendirilir. Yurt dışına gidecek olan yükler her nakliyeci tarafından taşınamaz. Uluslar arası nakliyat hizmeti sunan firmalar yurt dışı nakliye hizmeti sunar.

Nakliye Hizmetinde Taşınması Yasak Maddeler

Trafikte taşınması yasak olan bütün ürünler ve eşyalar nakliyeciler tarafından taşınmaz. Bu ürünlerin taşınması durumunda taşıyan firma sorumlu olur. Silah ve benzeri askeri eşyalar, izne ve özel araç isteyen kimyasal maddeler ve benzeri eşyalar nakliye hizmeti dışında yer alır. Mazot, Lpg ve benzin gibi akaryakıtların taşınması da kanunen yasaktır.

Aklınıza takılan tüm soruları Kocaeli evden eve nakliyat firmamıza danışabilirsiniz. Gebze evden eve nakliyat.

Leave a comment