Bir kuyruklu piyano veya duvar piyano ile ev taşıyorsanız, kesinlikle en değerli mobilyanızdır. Bu piyanoların sahipleri ya tutkulu piyanistlerdir ya da güzel bir aile yadigarını miras aldılar. Bu önemli mobilya parçasını taşırken hata yapmayı göze alamazsınız.

Kuyruklu ve Duvar Piyano Taşıma

Uzmanlarımız kuyruklu piyanoları veya duvar piyanoları taşımak için özel, kapsamlı bir eğitim almadıkça bunu yapmanızı önermez. Piyanonuzu güvenli bir şekilde taşımak için uzman ekibimizle çalışmanızı tavsiye ederiz.

Gebze evden eve nakliyat firmamız bu konuda profesyoneldir.

Piyano Taşımak Neden Bu Kadar Zor?

Kuyruklu piyanolar 50 bin lira veya birkaç milyon liraya mal olabilir! 650 ile 1300 kilo arasında yüksek bir ağırlığa sahiplerdir. Olası bir kaza durumunda tamir etmek ciddi bir maliyete neden olabilir.

Profesyonel piyano taşımacılığı aslında uzmanlık gerektiren bir iştir. Bir piyanoyu bir evden diğerine güvenli bir şekilde taşımak ve yönlendirmek için özel araçlar, teknikler ve bilgi gereklidir. Evet, bu hizmet için fazladan ödeme yapacaksınız, ancak kuyruklu piyanoyu kendileri taşımayı deneyen herkese sorun ve büyük ihtimalle sık sık anlatılan bir aile hikayesi duyacaksınız!

Güvenli Bir Piyano Taşıma Süreci İçin Bilmeniz Gerekenler

  • Piyanonuzu ölçün ve evinizden yeni evinize taşımak için güvenli bir rota yapılandırın. Kapıları, merdiven boşluklarını vb. ölçün.
  • Piyano taşıma tekerleri, koruyucu bezler ve mobilya altlıkları gibi doğru araçlara sahip olun
  • Piyano kapaklarını kilitleyin ve harekete dayanabileceklerinden emin olmak için piyano silindirlerine dikkat edin.
  • Gerektiğinde nakliyecileri değiştirme planıyla piyanoyu hareket ettirmeye yardımcı olacak büyük bir arkadaş grubuna sahip olun.
  • Piyanoyu hareketli kamyonun içindeki arka duvara kayışlarla sabitleyin ve mobilya altlıkları ile kapalı tutun. Son olarak, piyanonuz yeni ev planınıza girdikten sonra, yaklaşık altı hafta boyunca yeni ortama alıştıktan sonra akort ettirin.

Tüm bu yorucu ve stresli süreçleri sizin için yönetmemizi isterseniz, Kocaeli evden eve nakliye şirketimize ulaşın.